• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
ATEŞNET
SİTE HARİTASI

Aşk Nedir ?

  

  AŞK NEDİR?
BANA AŞK NEDİR? DİYE SORSALAR HİÇ DÜŞÜNMEZ SENİ ANLATIRDIM....

AŞK ; ONU HER GÖRDÜĞÜMDE İÇİMİN TİTREMESİ, YÜZÜMÜN KIZARMASI, KALBİMİN YERİNDEN FIRLAMASI DERDİM.
AŞK; O BENDEN UZAKLARDAYKEN BİLE BENİM ONUN İÇİN YAŞAMAM, ALDIĞIM HER NEFESTE ONU İÇİME ÇEKMEM, YÜZÜNÜ GÖREMESEM BİLE HER YERDE HAYALİNİ GÖRMEM DERDİM...
AŞK; BEN ONUN İÇİN BİR ANLAM İFADE ETMİYOR OLSAM BİLE, ONUN BENİM İÇİN HAYATIN ANLAMI OLDUĞUNU DÜŞÜNMEM, YANIMDA OLAMASADA, ELİNİ TUTUP, GÖZLERİNE BAKAMASAMDA ONUNLA AYNI HAVAYI SOLUMANIN SEVİNCİNİ YAŞAMAMDIR DERDİM.......
AŞK; ONSUZ YATTIĞIM GECELERDE BİLE ONUN VARLIĞINI HİSSETMEM, SOĞUK YATAĞIMDA ONUN HAYALİYLE ISINMAM, ONU ONSUZ YAŞAMAYI BİLE GÖZE ALMAMDIR DERDİM.....
AŞK; GİTTİĞİM HER YERDE GÖZLERİMİN KAPIDA KALMASI BELKİ GELİR DİYE BEKLEMEMDİR. ÇALAN HER ŞARKIDA ONU ARAMAM, GÖZLERİMİN DALDIĞI HER YERDE ONU BULMAYA ÇALIŞMAM, TABAĞIMDA YÜZÜNÜ, KADEHİMDE GÖZLERİNİ GÖRMEM DEMEKTİR....
AŞK; SADECE YÜZÜNÜ GÖREBİLMENİN PAHASINA EN BÜYÜK ACILARA RAZI OLMAM, DERDİM...
AŞK; KISACA SENİ SENSİZ DE YAŞAYABİLMEYE ÇALIŞMAMDIR SEVGİLİM.
   NEDİR AŞK DENİLEN ŞEY?

Aşk cesaret ister, kocaman bir yürek ister.
Aşk
hayata karşı işlenilen en doğru suç ortaklığıdır,
Aşk
hayatın tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz.
Ve elbette
Aşkı
suçlamak, yargılamak, karalamak
inkar etmek de asla yakışık  almaz.
Niçin aşk?Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar,güzellikler? Tek başına aşkı tanımlamak herşeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır ! Aşk bugünlerde bazılarına göre plastikten bile yeniden yapıldı.Dünyada yaşanan suniliğe doğru gidiş aşkın etrafını sardı.
Nedir şu aşk...? Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz. Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir.
Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik,aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu.
Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortakIığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanIığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yasanılan aşkı suçlamak ,yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terkedileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilsede taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun dogrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur.
Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya calışmanız,bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umrunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yurekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu...
Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir...Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınızı.
Biliyor musunuz, hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteligin içinde gerçek ve doğru olan tek guzellik AŞK.!!. Lütfen ona haksızlık etmeyelim..
  Aşk Nedir?
Aşk, iyi geceler öpücüğünü uzun tutmaktır. Beklentidir.
Aşk, delicesine flört ederken yanındakinin hiçbir şey yapmama hakkini teslim etmektir. Saygıdır.
Aşk, zaaflarınız olduğunu ortaya çıkarır. Kabullenmektir.
Aşk, simdi zamanı değil diye beklemeyi bilmektir. Sabırdır.

Aşk, saçlarda başlayıp topuklarda biten bir gezintidir. Kesiftir
Aşk, Seviselim demeden sevişmek, yanındakinin ne istediğini bilmektir. Anlaşmaktır.
Aşk, bağlandığını sandığında, karsındakine hayır deme sansını tanımaktır. İnceliktir.
Aşk, korumaktır. Sorumluluktur.
Aşk, ciddi bir tokalaşmayı kıkırdamaya dönüştürmektir. Mizahtır.
Aşk, durma yoksa seni öldürürüm lafını duymaktır. Şehvettir.
Aşk, evinizdeki her şeyin yerinin değiştirilmesini kabullenmektir. Teslimiyettir.
Aşk, sevgilinizin ne olduğunu bütün çıplaklığıyla görmektir. Gerçektir.
Aşk, saatin kaç olduğunu bilip aldırmamaktır. Neşedir.
Aşk, sizi kucaklayan kolların, gittikçe daha çok sarılmasıdır. Mutluluktur.
Aşk, gecenin bir vaktinde sen uyu, benim gitmem gerek dediğinizde, uyanık kalıp seni biraz daha görmeyi tercih ederim cevabini almaktır. Sıcaklıktır.
Aşk, tanıdığınızı zannettiğiniz insanin yeni yanlarını keşfetmektir. Tazeliktir.
Aşk, uyandığınızda rüyanızı yanınızda bulmanızdır. Düşlerin gerçek olmasıdır.
Aşk, kocaman yatağın üçte birine sıkışmaktır. Yakınlıktır.
Aşk, evin anahtarından bir kopya daha yaptırmaktır. Güvendir.
Aşk, hoşça kal dedikten sonra tekrar karşılaşacağını bilmektir. Kaderdir.
Aşk, gerindiğinde sızlayan vücut lafının anlamını bilmektir. Derstir.
Aşk, ecza dolabını açtığında, diş macunu kapağını kapatılmamış bulmaktır. Uyumdur.
Aşk, hoş çakal dedikten sonra tekrar karşılaşacağını bilmektir. Kaderdir.
Aşk, gerindiğinde sızlayan vücut lafının anlamını bilmektir. Derstir.
Aşk, pencereden dışarıya baktığında kiminle olduğunu hatırlamaktır. Düşüncedir.
Aşk, rüzgarın ağaçların arasında dolaşırken çıkardığı sesi dinleyip sevgilisinin yanında olmadığına hayıflanmaktır. Yalnızlıktır.
Aşk, asla anlatılmayacak hikayelerdir
     

AŞK SÖZLERİ

love_172.gif

* Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak,mutluluk gözbebeğin kadar yakın olsun.umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk,mutlulukların sonsuz olsun..
* Acıları kurutmalısın, yüreğindeki sayfalarda. Umut olmalı, heyecan olmalı kahverengi gözlerinde
* Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz, her şey olur da şu kalbim, bir tek sensiz olamaz.
* Ağlamak kaderi değiştirmez yalnız kuru kirpikleri ıslatır, ne olur ağlama bir tanem..
* Ağzımdan çıkacak söz olsan konuşmam, gözümden akacak yaş olsan ağlamam, kalbime hapsettim seni hiçbir yere bırakmam!
* Akşamın kaybolan ufuklarında gün damla, damla erirken hayatta sana kalsın, dünyada ruhumla iki kelime söylemek istiyorum. Seni seviyorum
* Allah gücü erkeğe güzelliği kadına vermiş ne var ki her şeyi yenen güç güzelliğe yenilmiş
* An gelir insan gülerken ağlarmış. Gözyaşları sel olup kalbine akarmış kahkaha bir maske derler bilir misin? İnsan sevdiğinden ayrılınca bu maskeyi takarmış.
* Anladın ya! İşim başımdan aşkın. Beni lafa tutma gülüm, ben sana aşık olmakla meşgulüm...
* Artık bulutlara yazıyorum hasretimi yağmur yağınca anlarsın seni ne çok özlediğimi!...
* Aşk hakkında her şey doğru, her şey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır.
* Aşk hasret çekmektir. Hüzün vermektir. Kaderdir. Yalnızlıktır. Hasrettir. Acı çekip uğruna can vermektir. Mutluluktur ve kaybetmemektir.... Seni seviyorum...
* Aşk kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düşünmektir ve aşk öyledir ki nerde imkansız varsa onu seçer.
* Aşka meyli olmayan kanatsız kuş gibidir. Vah ona!!...
* Aşkım yatağın, sevgim yorganın, yüreğim yastığın olsun iyi uyu bir tanem.
* Aşkımız için dünyayı yıkarım, yeri göğe katarım, o da olmazsa gülüm, kendimi yakarım.
* Aşkın kalbinde ise, mutluluğun elinde ise, istediğin iki kelime ise seni seviyorum.
* Aşkın var olduğu tek şey sonsuzluğa giden ruhla ölümsüzleşen kalplerin ilk günkü gibi atmasıdır.
* Bakarsan uzaktayım, düşünürsen aklındayım, hissedersen kalbindeyim, üşüyorsan tenindeyim, özlüyorsan yanına geleyim aşkımcığım....
* Bakma öyle ıslak, ıslak gönül yaram gözü karam aşktan yana bahtı karam ateşe düşmüş kar gibi eriyorum gülüm eriyorum seni çok seviyorum..
* Balıkların aşkını bilir misin dokunamazlar ama yüreklerinde hissederler sevgiyi bende sana dokunamıyorum ama yüreğimdesin bir tanesi..
* Bana bir günün 24 saat,bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen 1 saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi.......
* Bana dünya yuvarlaktır dedin dediğin doğruysa neden geri dönmedin.
* Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim açar açmaz duyayım kokunu sevda essin başak saçlarında sesin yüzümü rüzgarla bulsun bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim gelsin beni en koyu zulamda bulsun ve öyle bir mektup yaz ki varsın ölümüm olsun.
* barınağım gönül denen yer benim, benim adım aşk!
* Bataryası zayıf rüyalarımıza şebeke hatası sebebiyle bir süre ulaşılamadı. Şimdi ise ful çeken hattımla seninleyim sesini duysam da her an yüzünü görmek gibi değil özlediğimi bil her an hiçbir şey seni sevmek gibi değil yatağını gül yapraklarıyla rüyalarını papatyalarla süsledim üzerini sevgimle örttüm tüm kabuslarını da ben aldım ki sen rahat uyu bir tanem!
* Bazı gecelerde gökyüzüne baksan ayı göremezsin, ama bilirsin ki ay gecenin içinde bir yerlerde saklıdır. Tıpkı yanımda olmasan da her zaman kalbimde olduğun gibi...
* Bazı insanlar vardır anlatamazsın, parçandır onlar senin ne yapsan kopartamazsın "iyiki varsın" demiyorum "çünkü yokluğunu düşünemiyorum"
* Ben seni deli gibi sevdim, sen beni deliyim diye sevmedin.
* Ben seni dün sevmedim çünkü dün geride kaldı, ben seni bugün de sevmeyeceğim çünkü bugün de bitecek; ben seni yarın seveceğim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek!
* Ben seni sevmeyi seviyorum. Ben seni severken sende böyle karşımda dururken, seni özlemeyi seviyorum ve böylece ölüp gitmeyi seviyorum. Bu sevgiyle tanıştırdığın için seni seviyorum.
* Ben seni unutmak için sevmedim ama ne için sevdiğimi unuttum.
* Ben senin adını ne sahilde ki kumlara yazdım, nede ormandaki ağaçlara kazdım. Ben senin adını gece gündüz kalbimde yaşattım."aşkım"
* Ben senin beni seve bilme ihtimalini seviyordum aşkım....
* Ben senin yüreğine tutsak olmak isteyen aşk mahkumuyum.
* Ben sevdanın sokağında oturuyorum geceler hiç bitmiyor. Ben hiç uyumuyorum.
* Ben yar kendimi bildim bileli bir sana aşık bir sana deli seninle açtım bu gözleri seninle kaparım elbet..
* Beni bir dakika değil bir saniye değil bir saniyenin onda biri kadar sev.... Bir yıl değil on yıl değil bin yıl mesut olurum.
* Bırak ellerimi üç satır yazacağım üç satırda sen..! Bırak gözlerimi dört yana bakacağım dört yanda sen..! Bırak yüreğimi bin kere seveceğim bin kerede sen..!
* Bilir misin zambaklar en kuytu köşelerde açarlarmış.. En kuytu köşenin yüreğim olduğunu söylesem zambak olup açarmıydın?
* Bir aptalın sizi öpmesine izin verin ama bir öpücüğün sizi aptal etmesine asla!
* Bir damla gözyaşı olmak isterdim; gözlerinde doğmak, yanaklarından süzülmek ve dudaklarında ölmek için...
* Bir deniz düşün susuz, bir gece düşün uykusuz, bir insan düşün sevgisiz, bir bahar düşün çiçeksiz, birden beni düşün sensiz...
* Bir erkekle mutlu olmak için onu çokça anlayıp azda olsa sevmek; bir kadınla mutlu olmak içinse onu çokça sevip anlamaya hiç çalışmamak gerekir.
* Bir eski dost gibi hatırla beni bir selam ver yeter zahmet olmazsa unutmuş olsan da eski günleri adımı an yeter zahmet olmazsa
* Bir gül olmak isterdim! Öyle bir gül ki; dalımdan koptuğum an yalnız senin için kopayım ve yalnız senin avuçlarında kuruyayım...
* Bir gün ay tutulur, güneş doğmazsa, eğer ışık olmazsa, uzaktan sana gelen bir ışık olacak, işte o bizim başlangıcımız bitişimiz ise sonsuz olacak.
* Bir gün bana döneceksen benim olarak dön, bir gün beni seveceksen eğer delicesine sev ve ağlatacaksan beni mutluluktan ağlat sevdiğim...!
* Bir gün bana soracaksın, beni mi yoksa hayatı mı daha çok seviyorsun diye. Hayatı diyeceğim, küsüp gideceksin ama hiçbir zaman bilmeyeceksin ki benim hayatım sensin.
* Bir gün dudakların kurursa okyanusu getiririm sana akşam ayazında titrersen güneşi getiririm sana eğer gönlün bir sevgi ararsa kalbimi söküp getiririm sana
* Bir gün gözlerin bir noktaya dalarsa, bil ki o gün seni düşündüğüm gündür. Bir gece yarısı titreyerek uyanırsa, bil ki o gün resmini öptüğüm gündür.
* Bir gün hayatın bütün güzelliklerinden vazgeçip sessiz sedasız ölüme gitmek istersen yanıma gel ki sana sensiz yaşamanın sensiz olmanın ölüm olduğunu göstereyim.
* Bir gün hayatin bütün güzelliklerinden vazgeçip ölüme sessiz sedasız gitmek istersen, yanıma gel ki sana sensiz yaşamanın, sensiz olmanın ölüm olduğunu göstereyim...
* Bir gün sevgilim sordu aşk nedir diye biraz zaman istedim düşüneyim diye ertesi gün gördüm onu bir başkası ile kulağına fısıldadım aşk ızdırapdır diye.
* Bir gün veya bugün, yıllar sonra veya şimdi, herhangi bir zamanda düşünürsen beni, bil ki hala biri unutmamış seni...
* Bir ömür boyu seninleyim desende istemem artık. Çünkü sen rüzgarın coşturduğu bir toz bulutusun bugün bana esersin ,yarın ellere...
* Bir romandın okuyup bitiremediğim bir hayaldin yalvarıp ta hükmedemediğim bir sendin merhaba deyip de elveda diyemediğim bir tek bildiğim var oda seni çok sevdiğim...
* Bir şiir yaz bana içinde alabildiğince mutluluk olsun ayın gölgesinde unutulan sevgi tohumlarıyla yeşere dursun veya bir şarkı söyle özlemimdeki sevgiliyi anlatsın yağan yağmurlarla ıslanan bedenimi parlayan gözleriyle kurulasın.
* Bir yağmur damlası seni seviyorum anlamını taşısaydı ve sen bana seni kadar sevdiğimi soracak olsaydın inan ki bir tanem her gün yağmur yağardı.
* Bir yolcu bekliyorum bir gün gelecek, bir kader çiziyorum her zaman gülecek, bir hayal kuruyorum hiç bitmeyecek, bir kalp tanıyorum o da senden başkasını sevmeyecek...
* Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz. Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.
* Bu akşam içimde tuhaf bir sıkıntı var dünyada sanki bir ben kalmışım sanki herkes nerde keder varsa bırakmış ben nerde bulduysam toplamış almışım önümde söğüt ağacı her zamanki haliyle, çaresiz havuz su rahat, insanlar susmuş sessiz bir yağmur gibi başladı bende konuşmak ihtiyacı!..
* Bu gece rüyama gir gizlice beni sımsıkı sar öp kokla iyice son kez isyanlar savur küfret güzelce ve sonra çek git kahrolası hayatımdan sinsice!!...
* Bu güzel aşkımıza nokta koyma, sana kucak dolusu virgül getirdim,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
* Bugün her zamankinden farklı bir şey yapayım dedim olmadı yine sana defalarca aşık olup seni düşündüm...
* Bugün yeni bir meyhane keşfettim mezarlığın karşısında bir gün beni ararda bulamazsan ya meyhanedeyim yada tam karşısında.
* bulutlara yükledim hasretimi, rüzgarlarla yolladım sevgimi,  Yağmurlar yağdırdım gözyaşlarımla küçük melekler gönderdim seni öpmeye! Geldiler mi?...........
* Bulutların göz yaşları pencerene düşerken düşlere daldığın gecede hangi hayaller sana uyumayı unutturuyorsa Allah sana ilerde onları yaşatsın bir tanem
* Buruk hasret dolu geceleri öldüreceğim bir gün bu ayrılık şarkılarını kurşuna dizeceğim ve seni benden ayırdığı için kaderimi mahkemeye vereceğim.
* Canımdaki her nefes nefesine eklensin içimdeki her nefes hayalinle demlensin bırak bu gönlüm varlığınla renklensin benim gönlümde yaşadıkça özelsin...
* Canımsın cicimsin bir tanemsin, yaşama sebebim nefesimsin, şu bomboş kalbimin tek sahibisin seni deli gibi seviyorum aşkım
* Çiçek açarsa kuru çalı. Elma verirse bir gün çam dalı. Akıllanırsa bir gün deli. O zaman seni unutacağım.
* Denizi içerken maviler takıldı boğazıma, karaya vuran balık gibi çırpınıyorum. Bu derin uçurumun önünde hangi yazgı tutukladı beni.
* Denizlerden kağıt, sulardan kalem yaptım. Sana bin defa seni seviyorum yazdım. Aptalsın inandın. Çünkü ben seni sevmedim sana "taptım"
* Dudaklar yalan söyleyebilir ama gözler asla
* Dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı.
* Dünyada 2 renk gül olsun,biri kırmızı diğeri beyaz,sen beni unutursan kırmızılar solsun, ben seni unutursam beyazlar kefenim olsun.
* Dünyadaki en güzel şeyi sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki ?
* Dünyamın adını sen, senin adını "ben" koydum. Senin adını bendeki "sen" koydum. Daha da ötesi yarınlarımı yalnızca "sen ve ben" koydum..
* Eğer geceler seni sevdiğim kadar uzun olsaydı dünya güneş'e hasret kalırdı...
* En güzel yarınlar senin olsun sen buna layıksın ömrün mutluklarla dolsun eğer gün gelirde sen beni unutursan inan ki tatlım canın sağ olsun.
* Esrarengiz bakışlarında gizli bir tebessüm bilmem ki senin kadar güzel miydi en güzel düşüm ellerinde olsun son gülüşüm baldan tatlı gelir dudaklarından ölüm...
* Fatihin önüne İstanbul'u çıkaran kadar, gönlünü fethedeyim diye karşıma seni çıkardı. Ama gel gör ki senin gönlünü fethetmek İstanbul'u fethetmekten daha da zormuş bilememişim...!
* Gecemidir insani hüzünlendiren, yoksa ben miyim hüzünlenmek için geceyi bekleyen gecemidir seni bana düşündüren,yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen..!
* Gecenin karanlığındasın güneşin ışığında suyun damlasındasın. Selin coşkusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda. Hep aklımdasın sakın unutma seni seviyorum bir tanem...
* Geceye inat gün ağarmakta ağaca inat dal çoğalmakta ölüme inat insanlar çoğalmakta ben ise sana inat seni sevmekteyim inat da bu ya ölene kadar seveceğim
* Gençliğine güvenip erken derken belki elveda bile diyemezsin giderken.
* Gidenler yokluklarıyla değil giderken söyleyemedikleri sözler yüzünden hüzün verirler!
* Gitme gülüm gidişine dayanamam, bende gelirim. Ağlama gülüm göz yaşına dayanamam, bende ağlarım. Şunu bil ki gülüm ben ölümüne kadar varım..
* Gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.
* Gözleri uzaklıklar değil bazen de göze alamadığımız yakınlıklar acıtır.
* Gözlerin gözlerime değdiğinde felaketim olurdu ağlardım. Ne zaman ayrılık saati gelse içimdeki güllerin boynu bükük bir zaman kalırım öylece neden sonra gittiğini anlarım içimde güller ağlar ben ağlarım.
* Gözlerin nehir kirpiklerin köprü olsa ben üzerinden geçerken ipler kopsa ve düştüğüm yer dudakların olsa.
* Gözlerindeki yaşlar neden donup kalmışlar. Benim gibi senide yaralayıp kırmışlar, yeniden sevmek için gönlümüz vardır bizim. Şanına yakışır mı ölmek yüreğimizin...
* Gözlerinden akan her damla yaş yüreğime vurulan hançer darbelerinin verdiği acıya eş. Gözlerimden akan her damla yaşın ölümüm olduğunu sakın unutma!!!
* Gözlerinin güzelliyi güzel gözlü güzellerin gözünden de güzeldir güzelim.,!
* Gözleriyle gözlerine göz koyanın gözlerimle gözlerini oyarım Gözlerini gözlerden sakın gözlerin gözlerime lazım.
* Güller anlatsın sana olan sevgimi güller anlatsın yalnızlığı mı çaresizliğimi yavaş yavaş eriyen yüreğimi güller anlatsın ben anlatamadım güller anlatsın
* Güllere özenme güller sana özensin, üzme tatlı canını sen güllerden de güzelsin. Sevgi kadar masum sevilecek kadar özelsin...
* Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni sevdiğini söylüyorsun.
* Güneşin battığı yerde parlayan bir şey görürsen bil ki o senin için yanan kalbimdir...!!! Aşkım
* Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de... Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni seviyorum, işte o en büyük gerçek...
* Hadi gel tut ellerimi! Benimle yan! Benimle meydan oku her çaresizliğe benimle uyu benimle uyan. Birlikte varalım onuncu aylara ben bir eylül sen bir haziran.
* Hadi uyandır beni söyle gördüğüm zamansız bir düş mü hadi git, uzaklaş, yokluğuna inandır beni gerçekten yoruldum her bulduğum yerde seni kaybetmekten.
* Hangi ruh duydu seni benim kadar derinden, hangi gönülde yandın böyle bir yangınla sen ya benim gözlerimdir seni bambaşka gören yada sevgimdir seni yücelten:-)
* Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, imkansız olduğun için aşığım sana!..
* Hani kardelen göğe aşık olurda çıkarır ya o narin gövdesini karın altından. Zemheri yüreğimde derki kardelen kadar cesaretin yoksa kış günü aşık olma
* Hani o gün beni anlayan sen gitmiştin ya seni başkalarında aradım ama yoktu beni senin kadar anlayan, yinede üzülme çünkü ben seni sensizde sevebiliyorum....
* Hasret kapımda nöbetler tutuyor sevgilim uzak bir şehirde gözlerim onu arıyor bir kuş olup gitsem aşsam şu enginleri varsam senin yanına öpsem doyasıya koklasam
* Hasretin öldürdü beni ! Şimdi geceler çaresiz, geceler sensiz, bir öpüşten daha sıcak şimdi yağmur damlası gelip konar dudaklarıma sessiz. Söylemiş miydim hasretin öldürdü beni hiç sebepsiz.
* Hastayım sana ölümü bekleyen hastalar gibi. Yastayım hala beni daha dün bırakmışsın gibi. Suçluyum sanma sevgini hapsettiysem mahkumlar gibi. Unuttum sanma seni daha dün sevmişim gibi.
* Hayat yaşandığı kadar vardır. Gerisi ya hafızalardaki hatıra ya hayallerdeki ümittir.
* Hayatın hiç anlamı kalmadığı bir anda ölümün eşiğindeyken, gözlerimin önüne sen geliyorsan ve işte o zaman yaşamak için hala bir sebebimin olduğunu anlarım...
* Hayati severim çünkü sen varsan, seni severim çünkü sen hayatımsın!
* Hayatta hiçbir şey ilk aşkın yerini tutamaz insan sevse bile o ilk aşk hiç unutulmaz.
* Hayatta umudun hep gülmek olsun, bir gün ağlarsan oda mutluluktan olsun, yaşayan bir kez ölür ölen bir kez gömülür benim sana olan sevdam ne ölür nede gömülür..
* Hep beni kimse sevmiyor ki derdin! Usulcacık sokulup yüreğine "ben" demek isterdim.
* Hep kalanlara gidenleri kattım! Bir gün yerine geçemediler. O kalanlara gidenleri kattım yine bir tane sen edemediler.
* Hepsi gidici, sen kalıcı, hepsi anlık, sen hayat boyu, hepsi çocukça, sen gerçekçe, ve hepsi öylesine, sen ölesiye..
* Her bakışın ruhuma dokunan bir iğnedir. Mıknatıslı gözlerin bilirim şahanedir. Tutkusu yumak, yumak sarıyor benliğimi. Bana gülüşün lazım gözlerin bahanedir.
* Her geçen güne bir ömür veriyorum. Varlığına dua yokluğuna isyan ediyorum. Uzaklara düşse yolum, ölüm bile olsa sonum verdiğim son nefeste seni seviyorum...
* Her seven adsız bir kahramandır ve insan sevebildiği kadar insandır.
* Hiçbir kız bir erkeğe boyun eğmez hiçbir erkek bir damla gözyaşına değmez.
* Hüsranı ise bir tek yerde kabul ediyorum. Yaşamak varken yaşayamamış olmakta.
* İçim o kadar seninle dolu ki gözlerimde seni görürler diye kimseye bakamaz oldum... Aşkım
* İçine düşen her hüzün damlası sana seni ne kadar çok sevdiğimi hatırlatsın.
* İlk aşkın ilk hatırası zihinlerden silinmez
* İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler.
* İnsanlar tanıdım yıldızlar gibiydiler. Hepside gökyüzündeydi. Ama ben güneşi yani seni seçtim senin için bin yıldızdan vazgeçtim. (ama sen anlamadın yazık!!!!!!....)
* Kalbimde arama eski yerini sen gözümden akan sele karıştın.
* Kalbimde üç çiçek yetiştirdim. Sevmek, sevilmek ve beklemek. Sen bunlardan ikisini kopardın. Bana kalan beklemek, beklemek, beklemek..
* Kalbinle sev beni derdinle değil aşkınla sarhoş et beni içkiyle değil, sevginle yak beni hasretinle değil, kalbinle sev beni dilden değil.
* Kaldır başını gökyüzüne bak bir ömür yıldız göreceksin yıldızlar sana olan sevgimi ay ise bir tanem olduğunu gösterir seni seviyorum bir tanem
* Kapının önünde aşk yapma aşkın gözü kördür ama komşularınki asla.
* Kimsesizim hımsım da yok hasmımda! Görünmezim cismimde yok resmimde dil üzmezim, tek hece var ismimde
* Korkma sevgiden çekme ellerini bırak yaşasın yüreğin dizgin yakışmaz dörtnala bozkırlarda kısrağın, Hatırla! Gülün dikeni olmasa hiç bu kadar sevilir miydi.
* Mavi giyer deniz olursun, pembe giyer rüya olursun, yeşil giyer bahar olursun. En güzeliyse beyaz giyer benim olursun.
* Maviler giyer bulut olurum, yeşiller giyer bahar olurum bakarsın bir gün beyazlar giyer senin olurum.
* Merhaba hüzün adası, ben sevda gemisi! Sabahın ilk ışıklarıyla demir attım kıyılarına. Hadi aç gözlerini bak ne diyor ses: seni çooook özledim her şeyim.
* Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun sonsuzluğa giden tüm yollara adını yazdım, hangi yoldan geçersen geç! Seni sevdiğimi okuyacaksın!!
* Mesajı okuduktan sonra elini kalbine koy güleceksin. Sana ruhumu yolluyorum birazdan öpüleceksin.
* Mezarlar içinde bir mezar, mezarın içinde bir tabut, tabutun içinde beyaz bir kefen, kefenin içinde ben, benim içimde hala sen..[ramrod]
* Mürekkepten denizler, kağıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!..
* Nasıl uzaktaki yıldız parlak geliyorsa insana uzakta olduğun için tutkunum sana hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana imkansız olduğun için aşığım sana!.
* Ne içimde seni unutmak için bir çaba var nede aşkımı körükleyen bir rüzgar ne seni görmeden yaşayacak kadar güçlüyüm nede seni görmeye dayanacak kalbim var...
* Ne kara bulutlar kapatır içimi ne fırtınalar alır seni bende nede şimşekler delebilir kalbimi sen Allah tarafından anlıma yazılan kaderimsim...
* Ne okulu bitirmek, ne bir genç kızı sevmek, sen büyük dileğim seni şampiyon görmek..
* Ne seni unutacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek; seni unuturum sanma zaman alışmayı öğretir ama unutmayı asla...
* Ne seni unutmak için bir çabam var içimde nede aşkımı körükleyen bir rüzgar ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm nede görmeye dayanacak kalbim var.
* Ne seni unutturacak kadar zaman geçecek ne de geçen zaman seni unutturmaya yetecek bırakıp gitsen de unuturum sanma zaman alışmayı öğretir unutmayı asla.
* Ne yeminler bozdum geceler büyürken sensiz ne yeminler bozdum yıllar geçerken sitemsiz ne yeminler bozdum tarifi bile imkansız, senin için ey gülüm!!!....
* Ne zaman çöller deniz denizler çöl olursa,güneş doğmayı unutup ay çimene düşerse,dağlarda nilüfer çamlarda gül biterse,işte o zaman seni unutup başkasını severim!
* Ne zaman tutsam ellerini gözlerimin önünden mevsimler geçer ne zaman gözlerin gözlerime değse saman yolundan bir yıldız düşer.
* Onun güzelliğini herkes görüyorsa o bence az güzeldir. Herkes biliyorsa o bence hiç güzel değildir. Onun güzelliğini yalnız ben görüyorsam bu sevgidir. Onun güzelliğini yalnız ben biliyorsam bu aşktır. Hiç kimse bilmiyorsa bu yalnızlıktır.
* Öfkeni yapraklara yaz zamanı gelince dökülsün. Derdini rüzgarlara yaz alsın uzaklara götürsün ve aşkımı yüreğine yaz sonsuza kadar orada kalsın.
* Ölüm, ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım.
* Önceleri hasreti hiç tatmadım yarimden hiç ayrı kalmadım biter diye takvimlere baktım. Zor geldi ayrılık alışamadım.
* Öyle bir yerdeyim ki! Hem senleyim hem sensiz, öyle bir zaman ki! Geçmiyor ama sensiz, öyle bir yalan ki! Yaşıyormuşsun bensiz, öyle bir hayal ki! Sevdalıymışız ikimiz, öyle bir sevda ki! Benzeri yokmuş emsalsiz!!!
* Öyle ya da böyle bendesin. Öyle ya da benimlesin. Sen nerdesin?
* Sana bir tanem diyorum çünkü eşini bulamıyorum hayatım diyorum sensiz bir hayat düşünemiyorum bunları niçin mi soluyorum çünkü seni seviyorum . . .
* Sana en muhtaç olduğum şu anda gel! Yaşamak olsan da gel ölüm olsan da gel!..
* Sana güneş desem akşam görünmezsin, sana yıldız desem sabah kaybolursun, sana rüzgar desem bir gün bitersin, sen en iyisi nefesim ol bittiğinde beni de bitiresin.
* Sana kalbimi vereceğim, sev ama incitme!...
* Sana mutluluğun ne olduğunu sorabilir miyim bana bunun cevabını verebilir misin ben mutluluğu bazen uzakta bazense yakında aradım ama bir türlü bulamadım ve sonunda anladım ki benim için mutluluk sadece ve sadece sensin.
* Sana sevgimi yıldızlara benzetiyorum. Seni ne kadar mı seviyorum artık benimde yüreğimde bir gökyüzüm var.
* Sana şarap vereceğim, iç ama sarhoş olma. Sana bir gül vereceğim,kokla ama soldurma.
* Sanma ki ismini bir başkası silecek seninle başladım seninle bitecek
* Sen benim 61. Dakikam 25. Saatim 5. Mevsimim 13. Ayım 7.hissim 2.kalbimsin her şey den 1 fazlasın her yönden farklısın çünkü sen benim aşkımsın.
* Sen benim incimdin. Parıldayan masum güzelliğinle seni sarp kayalıklardan tırnaklarımla kazıdığım bir istiridyede bulmuştum. Ve bir daha kaybetmeyeyim diye kalbimin derinliklerine gömdüm.
* Sen bu dünyaya sürgün bir meleksin.. Ve ben seni o kadar çok seveceğim ki; bir daha cennetine dönemeyeceksin.. [ramrod]
* Sen dünyaya sürgün bir meleksin ve ben seni o kadar çok seveceğim ki bir daha cennetine geri dönmek istemeyeceksin...
* Sen hiç denizlerin derinliklerine bakarken sevgi kelebeği gördün mü imkansız dede çünkü ben senin gözlerine bakarken ölülerin bile şahit olmadığı cenneti görüyorum seni seviyorum bir tanem.
* Sen seni seveni görmeyecek kadar körsen. Oda sana sevgisini söylemeyecek kadar gururludur.
* Seni ben değil gözlerim seçti onlar sevdi onlar beğendi sen benim değil onlarınsın gittiysen bana ne onlar ağlasın.
* Seni ben değil gözlerim seçti. Onlar sevdi onlar beğendi sen benim değil onların malısın eğer bir gün gidersen ben değil onlar ağlasın.
* Seni günde bir defa düşünüyorum oda 24 saatime mal oluyor.
* Seni her düşündüğümde kalbime bir yıldız çiziyorum. Benim şimdi kaç yıldızım var biliyor musun? Benim artık bir gökyüzüm var..
* Seni ne kadar sevdiğimi mera ediyorsan bir sağanak yağmurda dışarı çık ve ellerini aç. Tutabildiğin yağmur taneleri senin bana olan sevgin, tutamadıkların ise benim sana olan sevgimdir. Bir tanem...
* Seni sevdim gönülden anlamadın dilimden Allah senin yolunu açık etsin seni çok ama çok sevdim.
* Seni sevdim kadar yasasaydım ölümsüzlüğün adını ask koyardım...
* Seni seveni görmeyecek kadar körsen oda sana sevgisini söyleyemeyecek kadar gururludur.
* Seni seviyorum diyen sözlere değil, senin için ağlayan gözlere inan
* Seni seviyorum sensiz bir yaşamı düşünemiyorum. Sensiz kuru bir dünyada yaşamaktansa ölümün soğuk nefesini öpmeyi. Bir daha seni görmemektense, hayata arkamı dönmeyi tercih ederim.
* Seni sordum sokak lambalarına bekleme boşa gelmez dediler boynumu büküp de baktım onlara halime acıyıp zavallı dediler.
* Seni unutmak için ant içtim gözlerin geldi aklıma vazgeçtim.
* Senin için ağlayan şu gözlerimi gelip silecek misin? Her gece seni düşünen beni bir gün sevecek misin? Seni bir ömür beklesem bir gün bana gelecek misin? Gel ne olur sevdiğim sev ne olur benim seni sevdiğim gibi.
* Senin sevdanı tohumlara kattım. Senin sevdanı ovalara ektim,. Yedi memleketi nöbete diktim. İnan ki vazgeçemem senden asla..
* Sensiz gelen, gelen güne küsüm, sensiz doğan güneş, batsın bu dünyada tek gayemsin, yalanım yok kanım aksın...
* Sensiz zamanlarda yorgunluk çöküyor... Seninle olduğum zamanlarda içime sevinç doğuyor...
* Sev ama "yürekten" olsun. Gel ama "ebedi" olsun. Gidersen beni de götür, gittiğimiz yer "kara toprak" olsun...!
* Seven sevmesini bilseydi; sevilen sevenin derdinden anlardı.
* Sevgi basittir, karmaşık olan bizleriz. Sevgi güven verir insanlar aldatır. Sevgiye her zaman güvenilir insanlara asla!..
* Sevgi değer vermesini bilmektir..sevgi sevdiğini özlemektir..sevgi birliktelikten sevinç duymaktır..sevgi onu kalbimde hissetmektir..seni çok özledim aşkım.
* Sevgi demek az geliyor yüreğimdeki duyguya. Belki aşk belki başka bir şey bilmiyorum. Ölesiye sarılmak, seni seviyorum diye haykırmak ve o güzel gözlerinde yalnız kendimi görmek istiyorum kocacığım.
* Sevmek gözyaşı değildir, akıp gitmez bir mevsim değildir, zamanı gelince bitmez bir nefes değildir, gelip geçmez, ve sevmek ömür değildir, ölünce bitmez..
* Sevmiyorum şu saatin sesini, akmasın dursun zaman. Her şeyin bir öncesi ve sonrası vardır derler ya; yalan. Senden önce vardım belki ama aşkım senden sonra olmayacağım inan.
* Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer kusursuz olmaya çalışmaz rahat bırakırdım yüreğimi korkmazdım daha çok riske girip sana aşık olmaktan!!!
* Sosyetenin cilalı taşlarında dans etmesini bilmesek de yaralı kalbimizle sevmesini biliriz..
* Suskunluğuma bakıp da seni unuturum sanma. Dünyada tek özlediğim kişi varsa oda sensin, çünkü hep aklımdasın. Sen uzaklarda olsan bile, yüreğimde hep benimlesin..!
* Şimdi sana uzağım bellimi olur belki sıcak bir gülüşle gelirim aklına, ılık bir yağmurla yağarım şehrine, belki deli bir rüzgarla eserim yüreğine.
* Şu anda gökyüzündeki dolunay nasıl bu kadar karanlık bir geceyi aydınlatıyorsa. İşte sende benim yüreğimi böyle aydınlattın ve karanlıkta yolunu kaybetmiş bu insana ışık oldun. Seni seviyorum...
* Uçabilir miydi yıldızlar gökyüzü olmasa. Hiç doğarmıydıki güneş sabah olmasa. Açar mıydı çiçekler yağmur yağmasa. Yaşar mıydım bu dünyada sevgin olmasa.
* Uçsuz bucaksız gökyüzünde kanat çırpan martıların. Sonsuz huzuru anlatan denizin maviliğinde gördükleri kendi yansımaları kadar eşsiz hayat..... Gülümsedikçe ve umut ettikçe yaşamaya değer.
* Uçurumun kenarında da olsan sırf hayata gıcıklık olsun diye gülümse.
* Unuturum desem de inanma sakın ömrümce kalbimden silinmez adın bir sızı içimde sendende yakın kalbimin sesini dinler bulurum seni.
* Uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geriye dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta sadece bir defa görülebilen harika bir rüyasın sen.
* Var mı daha ağır yük zamanı çekmek kadar yaşama sebebimsin dünyada su kadar ekmek kadar ayrılığın, özlemin her şeyin bir hazzı var seni anmakta güzel seni beklemek kadar...
* Vur hançeri kalbime, hançer kana bulansın fazla derinlere inme çünkü orada sen varsın.
* Ya girmeli hançer sonuna kadar ya da kınından hiç çıkmamalı yarı gönül vermemeli sevgili sonunda sevmeyecekse hele yarı dudak hiç doyasıya öpmeyecekse!.
* Yalnızlığa gömüldüğüm bir aksamda, güneşin geç doğduğu bir sabahta her ağladığımda ve her özlediğimde yanımda olur musun?
* Yalnızlığa gömüldüğün bir akşamda, güneşin geç doğduğu soğuk bir sabahta özlediğinde ve ağladığında sıcak bir ele hasret kaldığında beni hatırla hep seninleyim
* Yalnızsan kaderindeyim.. Umutsuzsan kalbindeyim.. Seviyorsan ellerindeyim.. Benimsen aldığın her nefesindeyim..
* Yanağına düşen kar tanesi eriyip dudaklarına indiğinde ve o bir damla serinliği biriyle paylaşmak istediğinde yüzünü rüzgara dön ordayım.
* Yanar içim sensizliğe, sevmeyeceğini bile, bile bir umudum var belki sevdam sever diye.
* Yapraklar sararıp dökülürken yere, yaşlı gözlerini çevirip göklere, her gün istemem yılda bir kere adımı anmayı sakın unutma
* Yardım etmek mi istiyorsun ? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden ihtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları.
* Yarı dalgalı olmamalı deniz ya durmalı ya kudurmalı
* Yarınlar hep güzel olacak derler oysa bugünlerde dünlerin yarını değil mi. (umutsuzum)
* Yaşamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz. Unutma! Sevmek daima beraber olmak değil,sen yokken bile seninle olabilmektir.
* Yatağını gül yapraklarıyla, rüyalarını papatyalarla süsledim. Üzerini sevgimle örtüp kabuslarını ben aldım ki en tatlı rüyaları göresin diye aşkım !!
* Yedi ayrı diyardan yedi ayrı arı gelse ve yedi arı yedi çiçekten bel yapsa yinede senin kadar tatlı olamaz aşkım
* Yedi ayrı iklimden yedi çeşit arı getirseler yedi çeşit arı yedi ayrı çiçeği dolaşsa yedi ayrı çiçekten bal yapsa senin kadar tatlı olamaz...
* Yeryüzünde biten her aşk için gökyüzünde bir melek ağlar.
* Yıldızlar göz kırparken yalnız sandığın limanlara, maviye boya geceyi, işte o zaman yüreğinde büyüttüğün aşk tohumu çatladığında, sende öğrenirsin sevmeyi.
* Yıllar yılı ben seni sen, sen sanarak seni sende aradım meğer sen bendeymişsin ben seni elde aradım aşkım
* Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan ve rengi hafif uçuktur kurusun diye kaç kez güneşe asmaktan.
* Yüreğin öylesine güzel ki onu inciltmelerine sakın izin verme. Ne sıcaklığını yitir, nede sevgini.tek korkun unutulmak olsun. Seni unutana da yazıklar aşkım!!!
* Zirvelerden yuvarlanırsa kaldırmaya gücüm yeter dağların taşını, ama ağlama gülüm kaldıramam kirpiklerinden dökülen tek bir damla gözyaşını...

                                           YAZILAR   ALINTIDIR.


Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret1787558
Hava Durumu

ATEŞ’TEN SÖZLER

AHMET ATEŞ (KENDİSİNE LAYIK GÖRMEDİĞİNİ DOSTLARINADA LAYIK GÖRMEYEN ...). İSTER KULAK VERİN İSTER VERMEYİN. İSTERSENİZ AHMET ATEŞ DE KİM OLUYOR DEYİN. DOĞRU YOLU GÖSTERMEK BİZDEN YÜRÜYÜP YÜRÜMEMEK SİZDEN. Ateş

BU MİLLET ŞUNU İYİ BİLSİN Kİ; TAŞLANMAMAK İÇİN DE OLSA, ASLA MEYVESİZ AĞAÇ OLMAYACAĞIM. Ateş

ATEŞ' İ SEVMEYEBİLİRSİNİZ, SEVMEK ZORUNDA DA DEĞİLSİNİZ. UNUTMAYINIZ Kİ DÜŞMANINIZDAN BİLE ÖĞRENECEĞİNİZ ÇOK BİLGİ VARDIR. Ateş

İNSANIN KENDİ KENDİNE YAPTIĞI KÖTÜLÜĞÜ, BÜTÜN DÜŞMANLARI BİR ARAYA GELSE YAPAMAZ. Ateş

ATEŞ, DÜNKÜ ATEŞ DEĞİL. YARINDA, BUGÜNKÜ ATEŞ OLMAYACAK. Ateş

DEĞİL DOKUZ KÖYDEN KOVULMAK; ONDOKUZ KÖYDEN DE KOVULSAM, DOĞRUYU SÖYLEMEKDEN, DOĞRU OLANI SAVUNMAKDAN VAZGEÇEMEM. Ateş

İNSANLARI GÖRÜNÜŞLERİ İLE YARGILAMAYINIZ, ÇOĞUNLUKLA ALDANIRSINIZ. GÖRÜNÜŞLER İNSANLARI GENELDE ALDATIR. YAKINDAN TANIMADIĞINIZ İNSANLAR HAKKINDA İYİ VEYA KÖTÜ DİYE HÜKÜM VERMEYİNİZ. GÜN GELİR İYİ DEDİĞİNİZ İNSANLAR KÖTÜ, KÖTÜ DEDİĞİNİZ İNSANLAR ÇOK İYİ ÇIKABİLİR. TERCİHLER SİZE AİT AMA SİZ DIŞ GÜZELLİKDEN ZİYADE İÇ GÜZELLİĞE ÖNEM VERİNİZ. Ateş

DOST DOĞRU SÖYLER, YÜZE SÖYLER, SEVİLMEZ. DÜŞMAN ARKADAN SÖYLER, YÜZE GÜLER. BAŞ TACI EDİLİR. BAŞ TACI OLMAK İÇİNDE OLSA; YÜZE GÜLENLERDEN, ARKADAN KONUŞANLARDAN OLAMAM. Ateş

DEĞER VERDİĞİNİZ İNSANLAR SİZ DEĞER VERDİĞİNİZ İÇİN DEĞERLİDİR. OYSA ONLAR KENDİLERİNİ BİR ŞEY SANIRLAR. SİZ DEĞER VERMEZSENİZ BİR HİÇTİRLER AMA BUNU AKILLARINA BİLE GETİRMEZLER. "ŞAİRİN DEDİĞİ GİBİ GÜZELLİKLERİ ON PARA ETMEZ BİZDEKİ AŞK OLMAZSA" Ateş

KIRK GÜN TAVUK GİBİ YAŞAMAKTANSA BİR GÜN HOROZ GİBİ YAŞARIM. Ateş

BU DÜNYA HERKESE YETER. YETERKİ ADAM GİBİ YAŞAMASINI BİLELİM. Ateş

TOPLUMDA KENDİNİ ŞEREFLİ GÖSTEREN ŞEREFSİZLER DÜNYA DÖNDÜKCE VAR OLACAK VE MİDE BULANDIRACAKLARDIR. Ateş

"HER ASALAK BİR SALAĞIN SIRTINDAN GEÇİNİR" İNSAN OLAN NE SALAK NE DE OLUR ASALAK. Ateş

HIRSIZLIK SADECE PARA ÇALMA İLE OLMAZ. ZAMAN PARADAN YERİNE GÖRE DAHA ÖNEMLİDİR. DAKİKALARI PARA İLE ÖLÇEMEZSİNİZ. GASP EDİLEN DAKİKALARIN HESABINI VEREMEZSİNİZ. MİLLET OLARAK BOŞA HARCANACAK NE VAKTİMİZ NE DE BOŞ ZAMANIMIZ VAR. Ateş

"KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM KÜL GİBİ KARARIP SOLDUM EYVAH EYVAH" TÜRKÜSÜNÜ ÇALMAMAK İÇİN SİZE DEĞER VEREN DOSTLARINIZA, SİZİ SEVENLERE KULAK VERİNİZ. Ateş

TREN KALKAR GARDAN, KAÇARSA HABER GELMEZ NAZLI YARDAN. TRENDEKİ BİR GÜN AĞLAR, KAÇIRAN HER GÜN AĞLAR. EN İYİSİ TRENİ KAÇIRMAMAK. Ateş

"ZORLA YENEN AŞ YA KARIN AĞRITIR YADA BAŞ". NE YİYEN NEDE YEDİREN ŞİFA BULUR ARKADAŞ. Ateş

GÜZEL HER ZAMAN GÜZELDİR. ÇİRKİNLİK İSE BENİM İŞİM DEĞİLDİR. Ateş

DOST DOSTUN AYNASI OLMALI. AYNA KADAR DOĞRU OLAMIYORSA DOSTUNUM DİYE GEZMEMELİ. Ateş

OTOBÜS KAÇIYOR DEMİŞTİM DİNLEMEDİN. SON PİŞMANLIK FAYDA ETMEZ DEMİŞTİM TINLAMADIN. NE DEDİMSE İLTİFAT DEĞİL, GERÇEK DİYE, HOŞUNA GİTMEDİ. ANLARSIN BİR GÜN DEDİM, DALGA GEÇTİN. İŞ İŞTEN GEÇTİKDEN SONRA ANLARSIN DA, ONU DA BEN ANLAYAMAM. "GEÇER BORUN PAZARI ANCA GİDERSİN NİĞDE'YE." SÖYLEYECEK BİR SÖZÜN OLAMAZ BU DELİYE. Ateş

SEVDİĞİM BİRİSİ "BENİ SENİN KADAR AŞAĞILAYAN HİÇ KİMSE OLMADI" DEMİŞTİ. BIRAKIN AŞAĞILAMAYI İNCİLTMEK AKLIMIN KÖŞESİNDEN BİLE GEÇMEMİŞTİ. OYSA BU KİŞİ DEĞER VERDİĞİM SEVDİĞİM KİŞİLERİN BAŞINDA GELEN BİRİ. DEMEK Kİ DEV AYNASI OLMAMAK SUÇ OLUYOR. BEN SENİN DÜŞMANIN DEĞİLİM Kİ SENİ OLDUĞUNDAN FARKLI GÖSTEREYİM. BİR GÜN SANA GEREĞİNDEN FAZLA İLTİFAT EDERSEM BİL Kİ O GÜN DÜŞMANIN OLDUĞUM GÜNDÜR. Ateş

"GÜLÜ SEVEN DİKENİNE KATLANIR" KATLANIR DA ÖNEMLİ OLAN DİKENE KATLANIP, GÜLE KAVUŞABİLMEK. Ateş

İSTER ARKADAŞINIZ, İSTER SEVGİLİNİZ, İSTER AÇIK İSTER GİZLİ AŞKINIZ, İSTER DOSTUNUZ, İSTER SIRDAŞINIZ, İSTER ANNE BABANIZ, DEĞER VERDİĞİNİZ KİM OLURSA OLSUN GEREĞİNDEN FAZLA DEĞER VERMEYİNİZ. KENDİ DEĞERİNİZDEN KAYBEDERSİNİZ. Ateş

HER YÜZÜNE GÜLENİ, BOLCA İLTİFAT EDENİ DOST BELLEME. DOST, SEVİLMEME RİSKİNE RAĞMEN; DOĞRU NE İSE ONU SÖYLER, KALPTEN SEVER. ASIL DOST KENDİSİNE REVA GÖRMEDİĞİNİ KARŞIDAKİNE REVA GÖRMEYENDİR. Ateş

GERÇEK SÖZLERDEN KAÇANLAR, GÜZEL, SAHTE VE HOŞ SÖZLERE KANANLAR. ASLA ACI GERÇEKLERDEN KAÇAMAZLAR. Ateş

BENİM İÇİN SIFATINIZ NE OLURSA OLSUN. SİZİ KAYBETMEMEK UĞRUNA ASLA YALANA BAŞVURAMAM. SİZLERİ KAZANMAK İÇİN SAHTEKARLIK YAPAMAM. BENİ SEVEN DÜRÜST OLDUĞUM İÇİN SEVSİN SAHTE İLTİFATLAR İÇİN DEĞİL. SAHTE DOSTLAR VE SAHTEKARLIK BENDEN UZAK OLSUN. Ateş

SEVDİKLERİNİZİ YARGILARKEN OLAYLARA KENDİ CEPHENİZDEN BAKMAYINIZ. ALDANIRSINIZ. KARŞIDAKİNİN YERİNE KENDİNİZİ KOYABİLDİĞİNİZ SÜRECE DOĞRU YARGILAMA YAPABİLİRSİNİZ. Ateş

SİZ, SİZ OLUN, OLMAZ ÖYLE ŞEY DEMEYİN. BİR GÜN OLUR, OLUYORMUŞ DEMEK ZORUNDA KALIRSINIZ. ASLA BİRİNİ KINAMAYINIZ. KINADIĞINIZ OLAYIN, BİR GÜN BAŞINIZA GELDİĞİNİ, GÖRMENİZ HİÇ DE UZUN SÜRMEZ. ALLAH ISLAH ETSİN DEYİP GEÇİN. YOKSA, KINADIĞINIZ OLAYLA KENDİNİZ ISLAH EDİLİRSİNİZ. Ateş

"İLTİFAT; YALANIN SÜSLENMİŞ, KILIF GİYDİRİLMİŞ HALİDİR" İLTİFAT ETMEYİ BİLMİYORUM. ÇÜNKÜ YALAN SÖYLEMEYİ BECEREMİYORUM. Ateş

GERÇEKLER DOĞRU VE ACI OLUR. İLTİFATLAR SAHTE VE YALAN. GERÇEKLERDEN KAÇANLAR, İLTİFATLARA SIĞINANLAR, ACI SONDAN KAÇAMAZLAR. KURTULUŞ GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEKDEN, İLTİFATLARDAN UZAK DURMAKDAN GEÇER. Ateş

AŞIRI MAKYAJ GÜZELİ ÇİRKİNLEŞTİRİR ÇİRKİNİ GÜZELLEŞTİRİR. Ateş

DOĞRULAR VE GÜZELLİKLER MALINIZ, ÇİRKİNLİKLER VE KÖTÜLÜKLER ÇÖPÜNÜZ OLSUN. Ateş

SİGARA

OĞUZLAR Mayıs 1994

SİGARA

Ahmet ATEŞ Oğuzlar Gazetesi yazı İşleri Müdürü

İçerken güldürür

Sinsi, sinsi öldürür

İçene kendini kahraman sandırır

Şeytani bir zehri andırır

İnsana kendi kendini yandırır

Sigara içmek suç değil

Bıçak taşımakta suç değil

Fakat bıçak ve tabanca

Bir başkasına zarar verince suç

Peki, sigara bir başkasına zarar verince neden suç sayılmaz? Şimdi sormak gerek aklı ve fikri olan herkese. Hangi insanın bir başka insanı zehirlemeye hakkı var? Sigara içme özgürlüğünü savunan vatandaşlara demezler mi ki içenin içme özgürlüğü varda içmeyenin sigara içmeme özgürlüğü yok mu? Sigara içmeyenin sigara içene bir zararı yok. Peki sigara içenin içmeyene neden zararı olsun. Bir resmi daire veya aile düşünün aynı odayı on kişi paylaşıyor. Bunun beşi sigara içiyor diğer beşi içmiyor. Beş kişinin sigara içme özgürlüğü varda diğer beş kişinin sigara içmeme, zehirlenmeme özgürlüğü yok mu? Sigara içmeyen beş kişinin sigara içen beş kişiye zararı yok da, sigara içen beş kişi niye diğer beş kişiyi zehirlesin.

Sigara içenler içmeyenleri zehirleme hakkını kimden ve nereden alıyorlar?

Anti parantez kimse özgürlükten bahsetmesin özgürlüklerde sınırsız değil sınırlıdır. Çünkü bir kişinin özgürlüğünün başladığı yerde diğer bir kişinin özgürlüğü biter. Bitmiyorsa tecavüz olur. Suç teşekkül eder, cezayı gerektirir.

Anti parantez kimse özgürlükten bahsetmesin özgürlüklerde sınırsız değil sınırlıdır. Çünkü bir kişinin özgürlüğünün başladığı yerde diğer bir kişinin özgürlüğü biter. Bitmiyorsa tecavüz olur. Suç teşekkül eder, cezayı gerektirir.

Birde en çok şundan söz edilir. Yahu sigara içen akciğer kanseri, verem ve diğer hastalıklara yakalanıyor da içmeyen yakalanmıyor mu?

Yakalanıyor: Tabiî ki siz sigara içenlerin sayesinde bir ailede bir kişi sigara içiyorsa diğerlerinin ben sigara içmiyorum demesi gerçek anlamda yalan ve yanlış olur. Sigara içen kişi sadece kendisini zehirlemez evdeki hanımını çocuklarını ve diğer fertlerin hepsini zehirlenmeye mahkum eder, onların yanında sigara içtiği sürece.

Şimdi sorarım size hangi babanın kızını, hangi ananın oğlunu, hangi dedenin torununu,hangi tiryakinin tiryaki olmayanı zehirleme hakkı var?

Medeniyet deyince bazıları çıplaklık sanır, asla. Medeniyet bu ve benzeri durumlarda kendini gösterir. Medeni insan başkalarına ve kendisine saygı duyan insandır. Başkalarının haklarını gasp etmeyen temiz insandır. Hoş görülü insandır. Kendi özgürlüğüne sahip çıktığı kadar başkalarının özgürlüğüne sahip çıkan ona saygı duyan insandır.

Bir düşünür medeniyeti şöyle tarif eder. "Medeni insan karanlık da esnerken sol elinin tersi ile ağzını kapayan insandır" der. Tabiî ki bizde olduğu gibi esnerken küçük dilini karşısındakine gösteren değil.

"Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az"

Kimsenin kimseyi zehirlemeyeceği, kişilerin birbirlerine saygılı olacağı,toplum menfaatlerinin ön plana çıkacağı bencilliğin arka planda kalacağı, hoş görülü medeni toplumlara doğru.

Saygı ve sevgilerimle bir sonraki sayıda buluşmak üzere.

Sevgili okurlar Makalenin yayın tarihine bakarsanız bu günkü sigara ile ilgili kanun konusunun alt yapısını görürsünüz o tarihlerde bu yazıyı kaleme almak yürek, bilek ve cesaret isterdi. İlk sigara kanunu bile (Kanun Numarası : 4207 Kabul Tarihi : 7/11/1996 Yayımlandığı R.Gazete: Tarihi:26/11/1996 Sayı: 22829) bu makaleden 2 Yıl 6 Ay sonra çıkmıştır. O gün dile getirdik iki yıl sonra kısmen bugünse tamamına yakını kanuna konmuştur. Eh sağlık olsun 12 yıl sonrada olsa birşeyler değişmiştir. O gün dalga geçenlere duyrulur.

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.787732.9191
Euro35.540735.6832
Takvim